Białoruś: Żłobin

Białoruś: Żłobin

W święto Świętej Rodziny w parafii p.w. NMP Królowej Wszechświata i św. Floriana, podczas Eucharystii obecni na niej małżonkowie – około 30 par – odnowili przyrzeczenia małżeńskie. Po mszy św. przyjęliśmy parafian ze Swietłogorska, którzy wystawili jasełka. Dorośli, dzieci i młodzież przygotowali sztukę pod tytułem: „Najlepszy Przyjaciel”, z zaakcentowaniem prawdy o przyjściu Zbawiciela na ziemię. Wszystko zaczyna się pieśnią, która ukierunkowuje na własne serce – żeby zajrzeć we własną głębię, marzenia, pragnienia. Następnie zjawia się anioł, który przez lornetkę patrzy na ziemię, ludzi, widzi ich zapracowanych, zabieganych, smutnych, widzi ich problemy, a starszy anioł tłumaczy, że tak ludzie przygotowują się do Bożego Narodzenia. Na globusie znajdują błękitną Białoruś i decydują, żeby pomóc znaleźć najlepszego Przyjaciela. W tym samym czasie z drugiej strony nieba pojawia się księżyc i gwiazdy, i także mówią o przeszłości, o współczesnych ludziach. Wszyscy razem: aniołowie, księżyc i gwiazdy lecą na ziemię, aby współczesnym ludziom opowiedzieć o miłości Boga, która stała się ciałem dla naszego zbawienia. I tu zaczyna się historia narodzenia Zbawcy. To, co jest potrzebne dzisiejszemu człowiekowi, to Jezus i Jego miłość. Autorem i reżyserem tej sztuki jest s. Tatiana Chałapuk ze Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi. Po przedstawieniu parafianie i goście udali się do salki katechetycznej, by dalej świętować przy stole.

W dniach 2 – 5 stycznia br. z inicjatywy duszpasterzy ze Żłobina odbyło się integracyjne spotkanie pallotyńskiej młodzieży: z Woronowa, która przyjechała z ks. Ivanem Vysotskim; z Berezy, która przyjechała z ks. Dzianisem Kryvanosauem i s. Olgą Rynkiewicz; oraz młodzieży ze Żłobina i Rogachyova. W tym czasie uczestniczyliśmy codziennie we mszy św. z piękną oprawą muzyczną. Również codzienna modlitwa, adoracja i konferencje, sprzyjały pogłębieniu więzi z Bogiem. Wspólny odpoczynek, czyli wesołe wieczory, gry, dyskoteka oraz jazda na łyżwach służyły pogłębieniu więzi między sobą. W tym spotkaniu wzięło udział około 30. osób.

7 stycznia odbyło się spotkanie dla najmłodszych parafian. Dzieci uczestniczyły w Eucharystii, wspólnej zabawie i katechezie.

ks. Iosif Parfianovich SAC

Wyszukiwarka

Popularne wpisy

Kuba: Wiadomości

1 listopada Todos los Santos czyli Uroczystość Wszystkich Świętych W Kości...

Msza św. w intencji zmarłego ks. Jana Baranie...

Dnia 8 maja br.  w intencji śp. ks. Jana, o godzinie 18:00 została odprawio...

Kuba: Uroczystość Matki Bożej Miłosierdzia z...

8 września na Kubie obchodziliśmy uroczystość Matki Bożej Miłosierdzia z Co...

Pallotyńska Adopcja Serca

Program adopcji na odległość, nazywanej też Adopcją Serca, prowadzą polscy...

Korea Południowa: Wiadomości

Minął Rok Małpy, weszliśmy szczęśliwie w Rok Kury (org. Koguta – Koreańczyc...

Kuba: Wizytacja Przełożonego Prowincjalnego

W dniach 17-22.08.2016 r. w naszej wspólnocie misyjnej na Kubie odbyła się...

Gniezno: Wręczenie krzyży misyjnych

W dniu 29 kwietnia 2018 roku, w uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczen...

Meksyk: Kościół poważnie ucierpiał w trzęsien...

Silne trzęsienie ziemi, które 19 września nawiedziło środkową i południową...