Białoruś: Żłobin

Białoruś: Żłobin

W święto Świętej Rodziny w parafii p.w. NMP Królowej Wszechświata i św. Floriana, podczas Eucharystii obecni na niej małżonkowie – około 30 par – odnowili przyrzeczenia małżeńskie. Po mszy św. przyjęliśmy parafian ze Swietłogorska, którzy wystawili jasełka. Dorośli, dzieci i młodzież przygotowali sztukę pod tytułem: „Najlepszy Przyjaciel”, z zaakcentowaniem prawdy o przyjściu Zbawiciela na ziemię. Wszystko zaczyna się pieśnią, która ukierunkowuje na własne serce – żeby zajrzeć we własną głębię, marzenia, pragnienia. Następnie zjawia się anioł, który przez lornetkę patrzy na ziemię, ludzi, widzi ich zapracowanych, zabieganych, smutnych, widzi ich problemy, a starszy anioł tłumaczy, że tak ludzie przygotowują się do Bożego Narodzenia. Na globusie znajdują błękitną Białoruś i decydują, żeby pomóc znaleźć najlepszego Przyjaciela. W tym samym czasie z drugiej strony nieba pojawia się księżyc i gwiazdy, i także mówią o przeszłości, o współczesnych ludziach. Wszyscy razem: aniołowie, księżyc i gwiazdy lecą na ziemię, aby współczesnym ludziom opowiedzieć o miłości Boga, która stała się ciałem dla naszego zbawienia. I tu zaczyna się historia narodzenia Zbawcy. To, co jest potrzebne dzisiejszemu człowiekowi, to Jezus i Jego miłość. Autorem i reżyserem tej sztuki jest s. Tatiana Chałapuk ze Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi. Po przedstawieniu parafianie i goście udali się do salki katechetycznej, by dalej świętować przy stole.

W dniach 2 – 5 stycznia br. z inicjatywy duszpasterzy ze Żłobina odbyło się integracyjne spotkanie pallotyńskiej młodzieży: z Woronowa, która przyjechała z ks. Ivanem Vysotskim; z Berezy, która przyjechała z ks. Dzianisem Kryvanosauem i s. Olgą Rynkiewicz; oraz młodzieży ze Żłobina i Rogachyova. W tym czasie uczestniczyliśmy codziennie we mszy św. z piękną oprawą muzyczną. Również codzienna modlitwa, adoracja i konferencje, sprzyjały pogłębieniu więzi z Bogiem. Wspólny odpoczynek, czyli wesołe wieczory, gry, dyskoteka oraz jazda na łyżwach służyły pogłębieniu więzi między sobą. W tym spotkaniu wzięło udział około 30. osób.

7 stycznia odbyło się spotkanie dla najmłodszych parafian. Dzieci uczestniczyły w Eucharystii, wspólnej zabawie i katechezie.

ks. Iosif Parfianovich SAC

Wyszukiwarka

Popularne wpisy

Msza św. w intencji zmarłego ks. Jana Baranie...

Dnia 8 maja br.  w intencji śp. ks. Jana, o godzinie 18:00 została odprawio...

Kuba: Wizyta wicegenerała ks. Adama Golca SAC...

W dniach 22-28.08.2016 r. w naszej wspólnocie w Managua na Kubie gościliśmy...

Gniezno: Wręczenie krzyży misyjnych

W dniu 29 kwietnia 2018 roku, w uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczen...

Korea Południowa: Wiadomości

Minął Rok Małpy, weszliśmy szczęśliwie w Rok Kury (org. Koguta – Koreańczyc...

Ural: pierwsi pallotyni jadą do stałej pracy...

W czerwcu 2018r. przełożony prowincjalny ks. Adrian Galbas SAC na zaproszen...

Meksyk: Z Białorusi przez Polskę do Meksyku

Minął miesiąc od przyjazdu do Meksyku naszego współbrata ks. Ivana Sharuk...

Pallotyńska Adopcja Serca

Program adopcji na odległość, nazywanej też Adopcją Serca, prowadzą polscy...

Kuba: Dzień Matki

Dzień Matki na Kubie. Dzień bardzo szczególny, świąteczny, pełen emocji dla...