Białoruś: Żłobin

Białoruś: Żłobin

W święto Świętej Rodziny w parafii p.w. NMP Królowej Wszechświata i św. Floriana, podczas Eucharystii obecni na niej małżonkowie – około 30 par – odnowili przyrzeczenia małżeńskie. Po mszy św. przyjęliśmy parafian ze Swietłogorska, którzy wystawili jasełka. Dorośli, dzieci i młodzież przygotowali sztukę pod tytułem: „Najlepszy Przyjaciel”, z zaakcentowaniem prawdy o przyjściu Zbawiciela na ziemię. Wszystko zaczyna się pieśnią, która ukierunkowuje na własne serce – żeby zajrzeć we własną głębię, marzenia, pragnienia. Następnie zjawia się anioł, który przez lornetkę patrzy na ziemię, ludzi, widzi ich zapracowanych, zabieganych, smutnych, widzi ich problemy, a starszy anioł tłumaczy, że tak ludzie przygotowują się do Bożego Narodzenia. Na globusie znajdują błękitną Białoruś i decydują, żeby pomóc znaleźć najlepszego Przyjaciela. W tym samym czasie z drugiej strony nieba pojawia się księżyc i gwiazdy, i także mówią o przeszłości, o współczesnych ludziach. Wszyscy razem: aniołowie, księżyc i gwiazdy lecą na ziemię, aby współczesnym ludziom opowiedzieć o miłości Boga, która stała się ciałem dla naszego zbawienia. I tu zaczyna się historia narodzenia Zbawcy. To, co jest potrzebne dzisiejszemu człowiekowi, to Jezus i Jego miłość. Autorem i reżyserem tej sztuki jest s. Tatiana Chałapuk ze Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi. Po przedstawieniu parafianie i goście udali się do salki katechetycznej, by dalej świętować przy stole.

W dniach 2 – 5 stycznia br. z inicjatywy duszpasterzy ze Żłobina odbyło się integracyjne spotkanie pallotyńskiej młodzieży: z Woronowa, która przyjechała z ks. Ivanem Vysotskim; z Berezy, która przyjechała z ks. Dzianisem Kryvanosauem i s. Olgą Rynkiewicz; oraz młodzieży ze Żłobina i Rogachyova. W tym czasie uczestniczyliśmy codziennie we mszy św. z piękną oprawą muzyczną. Również codzienna modlitwa, adoracja i konferencje, sprzyjały pogłębieniu więzi z Bogiem. Wspólny odpoczynek, czyli wesołe wieczory, gry, dyskoteka oraz jazda na łyżwach służyły pogłębieniu więzi między sobą. W tym spotkaniu wzięło udział około 30. osób.

7 stycznia odbyło się spotkanie dla najmłodszych parafian. Dzieci uczestniczyły w Eucharystii, wspólnej zabawie i katechezie.

ks. Iosif Parfianovich SAC

Wyszukiwarka

Popularne wpisy

Korea Południowa: Wiadomości

Minął Rok Małpy, weszliśmy szczęśliwie w Rok Kury (org. Koguta – Koreańczyc...

Pallotyńska Adopcja Serca

Program adopcji na odległość, nazywanej też Adopcją Serca, prowadzą polscy...

Kuba: Wizytacja Przełożonego Prowincjalnego

W dniach 17-22.08.2016 r. w naszej wspólnocie misyjnej na Kubie odbyła się...

Białoruś: Woronowo – Pożegnanie misjona...

„Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu.” (Mk 16, 1...

Meksyk: Z Białorusi przez Polskę do Meksyku

Minął miesiąc od przyjazdu do Meksyku naszego współbrata ks. Ivana Sharuk...

Zmarł nasz współbrat KS. JAN BARANIECKI SAC (...

Zmarł nasz współbrat KS. JAN BARANIECKI SAC z Regii Matki Bożej Miłosierd...

Zmarł ks. Piotr Czerwonka († 9 II 2017)

Dnia 9 luty 2017 zmarł nasz współbrat ks. Piotr Czerwonka, misjonarz w Papu...

Msza św. w intencji zmarłego ks. Jana Baranie...

Dnia 8 maja br.  w intencji śp. ks. Jana, o godzinie 18:00 została odprawio...