O NAS

ks. dr Michał Kiersnowski SAC

kUBA

Pochodzę z Warszawy. Po święceniach pracowałem w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem a następnie przez 9 lat byłem dyrektorem liceum Collegium Leonium w Sierpcu. W 2023 r po 20 latach kapłaństwa wyjechałem na misje na Kubę. Pracuję w archidiecezji Hawana w parafiach Güines, Catalina, oraz Melena. Oprócz trzech kościołów parafialnych sprawuję też Msze św. w trzech kaplicach dojazdowych. Życie i praca na Kubie nie jest łatwa z powodu trwającego od wielu lat kryzysu ekonomicznego. Jednak mimo trudności Kościół kubański jest żywy i może się rozwijać dzięki zaangażowaniu świeckich, zgodnie z wizją św. Wincentego Pallottiego, założyciela pallotynów.

ks. Eugeniusz Ejsmont SAC

białoruś

Urodzony 03.04.1989 roku w Woronowie (Białoruś). W 2007 roku rozpoczęcie formacji w Stowarzyszeniu Apostolstwa Katolickiego. 29.09.2009 pierwsza konsekracja, natomiast 08.09.2013 wieczna profesja. Święcenia kapłańskie 10.05.2014 i od razu po święceniach zostałem skierowany do Mińska 2014-2018, gdzie podjąłem pracę jako wikariusz w budowaniu parafii i świątyni parafialnej. Głosiłem rekolekcje i kazania w Białorusi, Polsce, Słowacji, by zbudować świątynię, jednocześnie pracując zdalnie w sekretariacie misyjnym! Lata 2018- 2020 to praca jako wikariusz w Woronowie – bardzo dużej parafii z tradycjami. Od lutego 2021 zostałem znowu skierowany do Mińska, by kontynuować budowę świątyni – głównie przez głoszenie Słowa Bożego i prace parafialne.

ks. Pavel Zajcew SAC

białoruś

Pochodzę z Białorusi, z niewielkiej miejscowości Tołoczyn, które położone jest niedaleko granicy z Rosją. Urodziłem się 1995 roku. W moim powołaniu ważnym elementem była piesza pielgrzymka z Berezy do sanktuarium Matki Bożej Polesia w Łagiszynie. Dzięki pielgrzymce, tych 4 dni drogi, mogłem zarówno poznać charyzmat Pallotynów, jak i samych księży. Dzięki pielgrzymce odkryłem swoje powołanie, podczas drogi z konferencji dowiedziałem się czym się zajmują na Białorusi. W 2013 roku wstąpiłem do Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego. Przez lata formacji, miałem możliwość poznać wiele współbraci, którzy pracują w różnych zakątkach świata.
W 2021 roku otrzymałem święcenia prezbiteratu z rąk ks. bp Rafała Markowskiego. Po święceniach pracowałem w Międzyrzeczu, diecezja zielonogórsko-gorzowska. W 2022 roku zostałem skierowany do pracy jako wikariusz w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Woronowie (Białoruś), gdzie pracuję w obecnym czasie.