MEKSYK

MEKSYK

Misjonarze pallotyni, grupa oddanych zakonników, działa w Meksyku, zapewniając pomoc duchową, materialną i społeczną potrzebującym. Ich praca oparta na wartościach chrześcijańskich jest inspiracją dla wielu. Zachęcają do wsparcia poprzez modlitwę i darowizny, podkreślając, że nawet najmniejszy gest dobroci może mieć ogromne znaczenie.

Rozpoczęli pracę misyjną w Tenango del Aire w 1998 roku, a od 1999 roku szerzą kult Bożego Miłosierdzia, przyciągając około 15 tysięcy wiernych na uroczyste celebrowanie Niedzieli Miłosierdzia. W 2002 roku kościół w Tenango del Aire został podniesiony do rangi Diecezjalnego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, a pallotyni pełnią rolę kustoszy. Przy Sanktuarium odbył się także I Diecezjalny Kongres Miłosierdzia Bożego w 2011 roku.

Dołączenie do misjonarzy pallotynów to nie tylko szansa na działanie na rzecz innych, ale także okazja do osobistego wzrostu duchowego i społecznego. W 2019 roku nowymi członkami misji w Tenango del Aire zostali ks. Grzegorz Rawiak i ks. Robert Płachta. Zachęcamy do wsparcia ich misji poprzez modlitwę i darowizny. Nieśmy radość innym, wtedy powróci do nas!