PAPUA NOWA GWINEA

PAPUA NOWA GWINEA

Misja polskich pallotynów w Papui-Nowej Gwinei rozpoczęła się w 1990 roku, gdy dwaj pierwsi misjonarze, ks. Krzysztof Morka i ks. Marian Wierzchowski, odpowiedzieli na zaproszenie biskupa Raymonda Kalisza. Przez lata angażowali się w różne prace duszpasterskie i formacyjne, zarówno w diecezji Wewak, jak i innych miejscach, takich jak parafia Naragajma w diecezji Kundiawa czy archidiecezja Brisbane w Australii.

Obecnie siedziba Delegatury znajduje się w Boram, dzielnicy Wewak. Pallotyni prowadzą opiekę duszpasterską w kilku parafiach, zapewniają duchową opiekę dla zakonów żeńskich, prowadzą edukację religijną w szkołach oraz pełnią rolę kapelanów w szpitalach i więzieniach.

Dołączając do naszej misji, możesz mieć rzeczywisty wpływ na poprawę życia mieszkańców Papui-Nowej Gwinei. Twoje wsparcie, zarówno poprzez darowizny finansowe, jak i modlitwę, jest niezmiernie istotne dla kontynuacji naszej działalności duszpasterskiej i społecznej i pozwala nam pomagać ludziom w potrzebie i szerzyć Ewangelię.