KOREA POŁUDNIOWA

KOREA POŁUDNIOWA

Misja pallotynów w Korei Południowej rozpoczęła się w 1990 roku, po zaproszeniu biskupa Suwon, Angelo Kima Nam-su. Początkowo misjonarze napotkali trudności mieszkaniowe, ale dzięki wsparciu finansowemu zdołali wybudować kaplicę Jezusa Miłosiernego oraz Centrum Miłosierdzia Bożego. Po latach starań pallotyni zaczęli przyjmować kandydatów do Stowarzyszenia, a ich wspólnota zaczęła się rozwijać, przyjmując zarówno Koreańczyków, jak i Polaków.

Współbracia prowadzą różnorodne formacje i spotkania, takie jak Apostołowie Miłosierdzia czy Grupy Królowej Apostołów. Przez gazetkę oraz regularne transmisje Mszy Świętych docierają do tysięcy wiernych w Korei Południowej.

Historia misji pallotynów w Korei Południowej to historia wytrwałości, poświęcenia i rozwoju, która zaowocowała rozwojem Kościoła oraz wspólnoty pallotyńskiej w tym kraju. Dzięki trudom i determinacji misjonarzy, ich działalność duszpasterska i formacyjna rozwija się, przynosząc owoce w postaci nowych powołań i pogłębienia życia duchowego wiernych.