ZAMÓW INTENCJĘ MSZALNĄ

możliwe INTENCJE mszalne

Przyjmujemy na Msze św. indywidualne (bezterminowe i terminowe). Zamówiona Msza św. zostanie odprawiona w najbliższym czasie lub w terminie określonym przez Ofiarodawcę. Dostępność terminów zależy od pory roku, najtrudniej o wolne terminy w niedziele i w dniach popularnych imienin. Można też zamawiać Msze św. z większym wyprzedzeniem. Mszę św. na konkretny miesiąc powinny być zamawiane do 20. dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym chcemy by była odprawiona Msza św.

Informujemy, że: Gregorianka jest to według tradycji Kościoła 30 Mszy świętych odprawianych przez 30 kolejnych dni w intencji jednej osoby zmarłej. Nazwa ta pochodzi od imienia papieża Grzegorza Wielkiego (+604), który na skutek prywatnego objawienia, w taki sposób modlił się o wybawienie z czyśćca zakonnika imieniem Justus. Modlitwa papieża okazała się skuteczna, a tradycja Mszy św. gregoriańskich utrwaliła się na stałe w Kościele. Wierni żywią nadzieję, że Bóg w swojej łaskawości przez wstawiennictwo św. Grzegorza uwolni zmarłego z kar czyśćca. Mszę św. Gregoriańską odprawiamy w miesiącu podanym przez Ofiarodawcę lub w najbliższym wolnym terminie. Przyjmowane intencje na Msze św. gregoriańskie od naszych Współpracowników i Sympatyków misji traktujemy inaczej, co do terminu i składanej przy tej okazji ofiary, którą można uzgodnić z pracownikiem sekretariatu telefonicznie (patrz Kontakt).

Msze święte nazywane mszami do Dworu Niebieskiego, to szturm do Nieba w intencji żyjących. Kapłan odprawia przez kolejnych 30 dni Mszę świętą w powierzonej intencji. Dwór Niebieski to Niebo, w którym mieszka Maryja, Aniołowie i Święci, a więc wszyscy ci, którzy dostąpili łaski oglądania Boga.

(Dzieło Powołań Kapłańskich i Zakonnych)

Jako Księża Pallotyni odprawiamy codziennie 3 Msze święte (zbiorowe) zwane wieczystymi. Do Mszy św. wieczystych można wpisać osoby zmarłe jak i żyjące (prosimy zaznaczyć czy jest to osoba żyjąca czy zmarła). Osoby żyjące wpisane do Mszy świętych wieczystych uczestniczą „w dobrach duchowych” za życia i po śmierci. Ofiara na ten cel jest ofiarą dowolną ale w miarę swoich możliwości prosimy ponawiać ofiarę w tej samej zamówionej intencji.

Przez cały miesiąc maj, w pallotyńskich kościołach w Polsce, odprawiamy codziennie 18 Mszy św. (zbiorowych), w których przez wstawiennictwo Królowej Apostołów polecamy Bogu Was i Wasze intencje.

Każdego roku w dniach od 1-9 sierpnia przed cudownym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej odprawiamy 9 Mszy św. w przekazanych nam intencjach.

Każdego roku w miesiącu listopadzie, w naszych pallotyńskich kościołach, sprawujemy codziennie 24 Msze święte (zbiorowe), za wszystkich zmarłych, których powierzycie naszej modlitwie.

W dniu 22 stycznia każdego roku, w pallotyńskich kościołach odprawiamy 30 Mszy św. (zbiorowych), w intencji osób zgromadzonych wokół dzieła i wspólnot pallotyńskich oraz w powierzonych nam intencjach „prośbach i podziękowaniach”.